İKÜ tarafından düzenlenen “Akıngüç Resim Ödülleri ” törenininde Öğr.Gör. Derya ABANA ödül aldı.

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) tarafından her sene düzenlenen “Akıngüç Ödülü” Bu yıl resim alanında “Akıngüç Resim Ödülleri” adı ile sanata ayrıldı. İKÜ’ye sanat koleksiyonunu bağışlarayak üniversite  koleksiyonunu temellendiren,kurum bünyesinde düzenli sanat etkinlikleri gerçekleştirerek sanat galerisini destekleyen ve sanatı eğitimin her aşamasında önemli bir yere koyan İKÜ Mütevelli Heyet Onursal Başkanı, İnşaat Yüksek Mühendisi Fahamettin Akıngüç başta olmak üzere Akıngüç ailesi adına gerçekleştirilen yarışmada dereceye giren eser sahipleri ödüllerine kavuştu.

21 Kasın 2017 Salı günü Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen tören,arp sanatçısı Yonca Atar’ın ödül törenine özel hazırladığı dinletisi ile başladı.Sanat Tasarım Fakültesi Vekil Dekanı Prof. Dr. Mehmet Üstünipek,Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Güzel ve Mütevelli Heyet Başkanımız Dr. Bahar Akıngüç Günver’in açılış  konuşmaları ile devam etti.

Yarışmaya Mektup adlı eseriyle katılan Rugül Serbest’e briincilik ödülü verilirken Kök-le-şe-bil-me 19 adlı eseriyle  Derya abana,Mansiyon ödülüne layık görüldü. Sanatçılara ödülleri Mütevelli Heyet Onursal Başkanımız Dr.Bahar Akıngüç Günver ve Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Güzel tarafından takdim edildi.